Wykłady i warsztaty genealogiczne

Wykłady i warsztaty genealogiczne, które organizuję, są usługą skierowaną przede wszystkim do bibliotek, instytucji kultury, szkół oraz uczelni wyższych. Mimo że poszukiwania genealogiczne stają się coraz popularniejszym hobby, to nadal wiele osób nie wie, jak efektywnie je rozpocząć i prowadzić. Warsztaty zaprojektowałem tak, aby uczestnicy mogli zdobyć niezbędne umiejętności, które pozwolą im samodzielnie odkrywać historię swojej rodziny, wykorzystując dostępne źródła i narzędzia.

Dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, proponuję zorganizowanie prelekcji i praktycznych warsztatów z obszaru poszukiwań genealogicznych. Zakres badań rodzinnych jest bardzo szeroki, dlatego każdorazowo dostosowujemy wykłady do konkretnych potrzeb i oczekiwań grupy, biorąc pod uwagę jej wielkość czy poziom zaawansowania uczestników w badaniach rodzinnych. Ponadto, warsztaty są modyfikowane również z uwagi na lokalizację geograficzną. To umożliwia omówienie specyfiki poszukiwań w konkretnym regionie Polski lub w kontekście historycznych zaborów.

Każdy z wykładów poprzedzony jest krótkim wprowadzeniem teoretycznym, dzięki któremu uczestnicy mogą nie tylko zgłębić wiedzę praktyczną, ale także zrozumieć tło historyczno-prawne omawianych zagadnień. Jest to niezwykle istotne, aby z sukcesem i poprawnie interpretować zapisy metrykalne oraz inne źródła archiwalne. Moje warsztaty i wykłady zapewniają solidne podstawy, które stanowią klucz do samodzielnego i efektywnego prowadzenia badań genealogicznych.

Wykłady i warsztaty genealogiczne

Przykładowetematy

Cena uzależniona jest przede wszystkim od tematyki i czasu wykładu. Ponieważ bardzo ważna jest dla nas praktyczna strona prelekcji, chcemy pokazać „genealogiczne know-how”. Dzięki temu uczestnicy będą przygotowani do prowadzenia samodzielnych badań rodzinnych.

„Czy można odnaleźć przodka w Internecie”, Pruszków / fot. Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie

„10 kroków genealoga”, wrzesień 2016

„Biblioteki cyfrowe. Czego możemy dowiedzieć się z nich o przodkach?”, Pruszków / fot. Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie

„Wprowadzenie do genealogii. Jak rozpocząć poszukiwania przodków?” Oświęcim, fot. Muzeum Zamek w Oświęcimiu

POSZUKIWANIA GENEALOGICZNE

TŁUMACZENIA DOKUMENTÓW

KWERENDY ARCHIWALNE