fbpx
+ 48 512 142 503
poszukiwacze@moremaiorum.pl

O nas

Badania genealogiczne | Tłumaczenia metryk | Budowa drzewa genealogicznego | Poszukiwania przodków

Alan Jakman – od blisko 10 lat interesuję się genealogią. Jestem absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jestem członkiem-założycielem Stowarzyszenia Polscy Profesjonalni Genealodzy.

Efektem własnych poszukiwań genealogicznych jest odkrycie blisko 3 tysięcy krewnych, ponad 400 przodków i dotarcie do dokumentów z końca XVI wieku.  Chcąc dzielić się zdobytą wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu badań rodzinnych, w lutym 2013 roku ukazał się pierwszy numer jedynego w Polsce miesięcznika genealogicznego „More Maiorum”. Od samego początku kieruję redakcją „More Maiorum”, w którym swoje artykuły publikują pasjonaci genealogii, historycy, regionaliści i naukowcy. O tym, że jakość publikowanych w miesięczniku treści stoi na wysokim poziomie może świadczyć chociażby fakt, że na prowadzone przez nas badania, np. te dotyczące genealogii Jana Henryka Holgera Martina (dawnego właściciela spornej działki przy ul. Chmielnej 70 w Warszawie), powoływali się kolejni autorzy książek oraz dziennikarze. O „More Maiorum” pisano także w „Newsweeku”, „Rzeczpospolitej”, „Gościu Niedzielnym”, „Angorze”, „Gazecie Wyborczej”, a także w portalach MamStartup.pl, MamBiznes.pl, Forbes i Puls Biznesu. O genealogii opowiadałem w Dzień Dobry TVN.

Opublikowałem także wiele artykułów związanych z poszukiwaniami genealogicznymi, m.in. w portalu MyHeritage, „Historia Do Rzeczy”, kwartalniku „Szepty o Historii” oraz w II tomie monografii naukowej „Juchnowieckie Szepty o Historii”.

Pasję genealogiczną łączę z umiłowaniem do historii mojego miasta. Efekty stale prowadzonych poszukiwań archiwalnych, można znaleźć w formie artykułów w portalu bielsko.biala.pl.

Osoby współpracujące:

Sergij Batogowski – wieloletni badacz genealogii rodzinnej mieszkający na Ukrainie. Prowadzi kwerendy archiwalne w Archiwach Państwowych w Łucku, Równem, Żytomierzu, Tarnopolu, Winnicy, Chmielnickim oraz w Archiwum Historycznym we Lwowie.  Tłumaczy różnego rodzaju materiały archiwalne z języka rosyjskiego oraz ukraińskiego na język polski i na odwrót.