fbpx
biuro@genealogia.info.pl

Najczęściej zadawane pytania

Poszukiwania genealogiczne | Tłumaczenia metryk | Budowa drzewa genealogicznego | Poszukiwania przodków

Najczęściej zadawane pytania:

Czy poszukiwania genealogiczne są tylko dla osób o szlacheckich korzeniach?

To nieprawda! Duże drzewo genealogiczne można zbudować także dla mieszczan czy chłopów. Niejednokrotnie udaje się ustalić chłopską genealogię nawet do końca XVII wieku! Dlatego my przełamujemy stereotypy, pokazujemy, że poszukiwania genealogiczne, to nie domena osób o błękitnej krwi!

Czy moje dane i dane moich przodków są bezpieczne?

Wszystkie odszukane dane o przodkach są odpowiednio zabezpieczone. Nie są udostępniane w żadnych serwisach i programach, która łączą się z Internetem. Odkryte informacje nie zostaną w jakikolwiek sposób ujawnione nieupoważnionym osobom. Do kwestii bezpieczeństwa podchodzimy z najwyższą starannością, inwestując w najnowsze narzędzia zabezpieczające pliki znajdujące się na naszych dyskach.

Czy poszukiwania genealogiczne są płatne?

Tak, świadczone przez nas badania genealogiczne są odpłatne. Jesteśmy zarejestrowaną jednoosobową działalnością gospodarczą: NIP 547 220 95 37.

Ile kosztuje zlecenie badań genealogicznych?

Każde poszukiwania genealogiczne traktowane są indywidualnie, dlatego nie ma dwóch takich samych zleceń. Zawsze dokonujemy bezpłatnej, niezobowiązującej wyceny poszukiwań genealogicznych.

Od czego zależą koszty badań genealogicznych?

Przede wszystkim od stopnia skomplikowania poszukiwań, czyli m.in. dostępności materiałów w archiwach czy w Internecie, ilości informacji „startowych”, które posiada Klient, rodzaju poszukiwań (czy szukamy tylko przodków, czy także rodzeństwa itp.)

Czy są dodatkowe koszty?

W niektórych przypadkach, oprócz opłacenia odszukania metryk, konieczne jest zwrócenie innych kosztów, niezależnych od nas. Na przykład sprowadzenia mikrofilmów, dojazdu do archiwum itp. O każdych takich kosztach, wraz z ich szacunkową wysokością, Klient jest zawsze informowany.

Według jakiego klucza szacuje się koszty?

Standardowo rozliczamy się za godzinę pracy. Dodatkowe koszty dotyczą analiz poszczególnych dokumentów, ich tłumaczeń czy kosztów związanych np. z delegacją lub opłatami skarbowymi.

Jak długo trwają poszukiwania genealogiczne?

Bardzo różnie. Może to być jednocześnie miesiąc, ale także i rok albo dłużej. Standardowe poszukiwania trwają co najmniej 5-6 miesięcy. Wraz z podjęciem decyzji o poszukiwaniach, Klient otrzymuje informacje o szacunkowym czasie poszukiwań.

Jaki jest efekt poszukiwań?

Standardowo, po skończonych badaniach genealogicznych, Klient otrzymuje: graficzny wywód przodków, pisemny raport z poszukiwań, kopie/skany metryk i innych dokumentów wraz z ewentualnymi tłumaczeniami.

W jakim regionie poszukujecie przodków?

Specjalizujemy się przede wszystkim w poszukiwaniach na terenie byłego Królestwa Polskiego, Galicji, historycznego obszaru Wielkopolski, Górnego Śląska, Śląska Cieszyńskiego, Podbeskidzia, Małopolski, a także całego terenu obecnych Czech oraz Kresów II RP (Łotwa, Litwa, Ukraina).

Oczywiście jeśli poszukiwania genealogiczne „zawędrują” w inne rejony Polski, również podejmiemy się takiego zlecenia. Będziemy wszędzie tam, gdzie potrzebują nas Twoi przodkowie!

Masz wątpliwości? Napisz do Nas 🙂

    Zobacz jak wygląda proces poszukiwań genealogicznych.

    POSZUKIWANIA GENEALOGICZNE | TŁUMACZENIA DOKUMENTÓW | KWERENDY ARCHIWALNE