O nas

Alan Jakman – od blisko 9 lat interesuję się genealogią, a od ponad 5 lat prowadzę miesięcznik genealogiczny „More Maiorum”, który cieszy się sporą popularnością wśród entuzjastów genealogii i historii. O „More Maiorum” pisano chociażby w „Newsweeku”, „Rzeczpospolitej” czy „Gościu Niedzielnym”. Na prowadzone przez nas badania, np. te dotyczące genealogii Jana Henryka Holgera Martina (dawnego właściciela spornej działki przy ul. Chmielnej 70), powoływali się kolejni autorzy książek oraz dziennikarze.

Pasję genealogiczną łączę z umiłowaniem do historii mojego miasta. Efekty stale prowadzonych poszukiwań archiwalnych, można znaleźć w formie artykułów w portalu bielsko.biala.pl.

Osoby współpracujące:

Sergij Batogowski badacz genealogii rodzinnej mieszkający na Ukrainie. Oferuję pomoc w poszukiwaniach genealogicznych w Archiwach Państwowych w Łucku, Równem, Żytomierzu, Tarnopolu, Winnicy, Chmielnickim oraz w Archiwum Historycznym we Lwowie. Odszyfrowuję i tłumaczę materiały archiwalne z języka rosyjskiego oraz ukraińskiego na język polski i na odwrót.